12 Január

Slovenský rekord na štvorkolke GLADIATOR X8

Slovenský rekord na štvorkolke GLADIATOR X8

MALACKY/KÚTY 26. - 27. 9. 2014 Pokus o rekord spočíval v jazdení na štvorkolke na okruhu Kúty - Malacky - Kúty po dobu 24 hodín. Jazdcom bol Marián Tilinger, prezývaný Kamikaze. Každé kolo štvorkolka zastavila na monitorovanej benzínovej pumpe v Malackách,

kde rekordman doplniť palivo svojho štvorkolesového tátoša a tak získal bločik z pokladne. Štvorkolka bola celú dobu monitorovaná pomocou GPS a tiež mobilom s funkciou nájdi ma. Za 24 hodín mal jazdec len dve prestávky v trvaní 25 min. na občerstvenie a krátky oddych. Ostatné malé prestávky po každom okruhu slúžili na malé občerstvenie a prezlečenie sa. Teplota vzduchu sa pohyboval v rozmedzí 14 až 20 stupňov. Počas noci až do 9. hodiny rannej pomerne vytrvalo pršalo, čo sťažilo podmienky rekordu. jeho štart bol v piatok 26. 9. 2014 o 18:02 z Clubhousu Kraken v Kútoch. Počas 24 hodín sa pridávali ku Kamikaze na okruhu jazdci, aby mu tak pomohli v boji s únavou.

Záver rekordu v sobotu 27. 9. 2014 krátko po 18. hodine. Cieľovú pásku preťal rekordman so svojou štvorkolkou presne o 18:13 hod. Splnil tak 100% svoj zámer rekordu. Počas 24 hodín Marián Tilinger odjazdil celkom 1.464,50 km, dosiahol priemernú rýchlosť 61,02 km/hod. Odjazdil celkom 29 okruhov na trase Motorest Janíčkov v Kútoch, odkiaľ ďalej pokračoval po diaľnici D2 smerom do Malaciek a naspäť sa vracal po ceste č. 2 cez Veľké Leváre, Moravský Svätý Ján a do cieľa - Motorest Janíčkov.

Záverečný okruh mal famózny záver, keď sa ku Kamikazemu pridalo 35 motorkárov, štvorkolkárov a hlavne Krakeňáci a spoločne tak dorazili tieto burácajúce stroje do cieľa. Nechýbalo šampanské gratulácie, fotografovanie sa, rozhovory. Bodkou za týmto rekordom bolo potvrdenie platnosti rekordu komisárom z Knihy slovenských rekordov. Marián Tilinger prevzal za svoj úctyhodný výkon platný certifikát za ustanovujúci slovenský rekord a medailu, ktorá mu bude pripomínať, že sa stal platným slovenským rekordamanom.

{phocagallery view=category|categoryid=4|limitstart=0|limitcount=0}